Proč používat pleťové masky?

15.02.2018

Pleťové masky nepatří do každodenní péče o pleť, ačkoli jsou to klíčové produkty, které pečují a ošetřují vaši pleť i v pohodlí vašeho domova a posouvají vaši běžnou péči zase o krok dál.  

Proč si ji dopřát pouze jednou měsíčně u své kosmetičky nebo v lázních? Já osobně doporučuji masku minimálně jednou týdně. Třeba v neděli, když budete mít chvilku pro sebe.


Hlavním účelem pleťových masek je HYDRATACE, OSVĚŽENÍ, UKLIDNĚNÍ, ROZJASNĚNÍ, ale také PROKRVENÍ, VYPNUTÍ, VYHLAZENÍ, ČIŠTĚNÍ, VÝŽIVA a REGENERACE pleti.


V čem jsou masky tak skvělé?


Pleťové masky jsou úžasné hlavně v tom, že při dobrém výběru je během pár minut vidět výsledek, který je znatelný zejména ve vrchních vrstvách pokožky. Pod tenkým nánosem pleťové masky se zvyšuje krevní mikrocirkulace, teplo podporuje látkovou výměnu mezi buňkami a tím dochází k lepšímu pronikání blahodárných látek do kůže. Abyste poznali účinky masky, je třeba ji používat opakovaně.

 

Pleť bývá na pohled rozjasněná, póry jsou čisté a stáhnuté a na dotek je velice příjemná, hydratovaná, vláčná a vypnutá. Obličej hladký jako samet. Tohle přesně potřebujete pro základ krásného líčení. Příprava pleti je však daleko důležitější, než samotné líčení. Právě proto, je ideální, použít pleťové masky před líčením.


Nejen, že masky prospívají naší pleti, ale pomáhají nám na pár minut vypnout a relaxovat.


Na trhu se pohybuje nepřeberné množství a vybere si úplně každý a pokud si nejste jistí, obraťte se na svou kosmetičku. 

Já osobně volím masky podle typu a aktuálního stavu pleti a ročního období.  


Momentálně, kdy máme zimní období mohu doporučit např. krémové masky s mandlovým, arganovým, nebo jojobovým olejem aj., ale také parafínové masky, které příjemně hřejí a navíc jsou velmi účinné! Ačkoli si tento typ masky v pohodlní domova nedopřejete, vřele doporučuji.  

V létě preferuji krémovou, nebo gelovou masku vychlazenou z lednice a k tomu dva plátky okurky na oční okolí. Tomu říkám chvilka pro sebe. :)


Pár základních pravidel, jak správně používat pleťové masky.
 1. Masku vybírejte podle vašeho typu obličeje.
 2. Masky aplikujte na dokonale vyčištěnou a nahřátou pleť.
 3. Dodržujte správný postup uvedený na příbalových letácích. Zejména u bahenních masek je možnost zarudnutí pří překročení časového limitu.
 4. Po smytí pleťové masky jemně vysušte obličej ručníkem, určený pouze pro váš obličej.
 5. Po masce VŽDY aplikujte pleťový krém.  

Na trhu je mnoho typů masek:

KRÉMOVÉ
Masky na krémové bázi mám osobně nejraději, jsou velmi uklidňující. 

Krémové masky jsou vhodné hlavně na suchý, zralý, podrážděný a citlivý typ pleti, ale jsou vhodné i na ostatní typy pleti. Některé musíte opláchnout teplou vodou, ale jsou i takové, které se úplně vsáknout do pleti. Hledejte produkty s vhodnými přísady bohaté na vlhkosti např: kys. hyaluronová, kolagen, aloe vera aj..
BAHENNÍ
Bahenní masky jsou vhodné hlavně na detoxikaci, pročištění a projasnění pleti. Tento druh masek je vhodný pro normální, mastnou a aknózní pleť. Vlhké bahno má tendenci zaschnout a vytahovat nadbytečný maz z pleti. Účinné látky v těchto maskách jsou např. na bázi jílu, kaolínu, nimby aj. Tyto masky mají hlavně adstringentní (stahující póry), čistící a antibakteriální účinky.
GELOVÉ
Masky na gelové bázi jsou vhodné na hydrataci, detoxikaci, zpevnění, vyhlazení a rozjasnění. Gelové masky se skladují v lednici a po aplikaci zůstávají stále vlhké. Gely se používají jako chladící a uklidňující masky zejména na jemné části obličeje. Jsou vhodné na normální, smíšenou, ale i citlivou, podrážděnou a zralou pleť. Oblíbené jsou i gelové masky na oční okolí (velmi příjemná záležitost)!

OLEJOVÉ
Oleje jsou velmi důležitými přísadami masek. Jsou to účinné látky, které skvěle pracují i samostatně. Jsou vhodné pro normální, smíšenou, suchou, citlivou a zralou pokožku. Hlavním účinkem olejových masek je hydratace, výživa a změkčení pokožky. Můžete použít např. mandlový, arganový, ricinový, avokádový, olivový, kokosový a další. Oleje nejsou určené pouze na pleť na obličeji. Mají své uplatnění v péči celého těla, vlasů, řas a obočí. Na růst řas a obočí je nejvhodnější ricinový olej.
SLUPOVACÍ
Slupovací masky jsou na bázi krému nebo gelu a jsou vhodné pro normální, smíšený,mastný typ pleti, ale i mdlou a unavenou pokožku. Jako i jiné masky, aplikují se na navlhčený obličej. Při zasychání pleť vypíná a vytahuje černé tečky a nečistoty.
LÁTKOVÉ MASKY
Momentálně velmi populární typ masek pocházející z Koreje. Jde o předpřipravený plát papíru nebo bavlny napuštěný účinnou látkou. Jde o velmi příjemný a hygienický typ masek, můžete je použít téměř kdekoliv. Napuštěné pláty přilnou k pleti. Pokožka tak vstřebává tolik účinné látky, jak je možné. Látkové masky jsou nejvhodnější na intenzivní hydrataci, tonizaci, pročištění, rozjasnění a zpevnění pokožky. Dají se použít na všechny typy pleti.


A teď pár mých favoritů:

 • ALCINA-Bylinná maska
 • LA ROCHE-POSAY Effaclar čisticí maska pro redukci kožního mazu a minimalizaci pórů
 • SynCare-BioMineral hydratační maska zjasňující
 • SynCare-Čisticí maska s kaolínem a papájou
 • Himalaya Herbals Pleťová maska z nimby
 • L'ORÉAL PARIS Pure Clayčisticí zmatňující maska 

A co vy, jaké jsou vaši oblíbenci? :)

Krásný zbytek dne,

Vaše Katka