7 tipů pro zdravější a krásnější vlasy

16.09.2019

Dnešní článek pro změnu nebude o líčení, ani o pleťové péči, nýbrž vlasech!

Vlasy, to je ozdoba ženy.

Z praxe vím, že většina z nás touží po zdravých a krásných vlasech a já nejsem výjimkou! V životě jsem se svými vlasy hodně experimentovala, konkrétně v barvení. Vyzkoušela jsem širokou škálu variant: bruneta, blondýna, zrzka, černovláska, melíry apod. Své vlasy jsem nešetřila, a protože nepatřím mezi ty šťastné, s pevnými a hustými vlasy, jako koňské žíně, tak se to na vlasech řádně podepsalo..

Od doby mého posledního stupidního experimentu s názvem: Potřebuji být platinová blond, kdy výsledkem nebyla blond, alá Marilyn Monroe, nýbrž žluto-oranžové vypelichané kuře..

O následcích mých vlasových experimentech ale až jindy, každopádně tohle byla ta chvíle, kdy jsem si uvědomila, že to chce dělat vše pro to, abych o vlasy nepřišla.

Pro dnešek jsem si pro vás připravila pár úplně základních tipů pro zdravější a krásnější vlasy.

1. Vlasová péče z drogerie nebo ze salónu?

Teď konkrétně mám na mysli šampón a kondicionér. Tyto vlasové produkty nelze podceňovat, protože jsou v nejčastějším styku s vlasy.

Hlavní rozdíl mezi produkty z drogerie a ze salónu je v obsahu silikonů, parabenů, či sulfátů, které jsou v profesionální kosmetice ve výrazně menším množství, nebo jsou nahrazeny šetrnějšími alternativami. Silikony v běžných šampónech z drogerie obalí vlas a tím pádem má majitelka pocit, že jsou vlasy jemnější na dotek a na oko zdravější, i když tomu tak není. Při dlouhodobém užívaní vlasy těžknou, plihnout a slábnou.


2. Proč používat kondicionér/balzám?

Šampony vlasy sice umyjí, ale zároveň odmastí a tak jej zbaví ochranného filmu. Aby vlasy byly plné života, je úkolem právě kondicionérů a balzámů na vlasy. Ty jsou prospěšné pro stav vlasů zejména tím, že je přímo zahlcují potřebnými látkami a navrací jim zpět jejich ochranu, což oceníte hlavně při rozčesávání vlasů po mytí.

3. Je důležitý správný výběr vlasové péče k vašemu typu vlasů?

Určitě ano. Ve skutečnosti platí, že zdaleka ne každý šampon je vhodný pro všechny typy vlasů. Nejlepší je poradit se s kadeřníkem. Někdy je špatným výběrem možné vlasům spíše uškodit. Ačkoliv šampon vlasům přímo neškodí, na rozdíl od barev, které narušují strukturu vlasu. Každopádně určitou zátěž pro vlasy opravdu představují.

Když najdete ty správné produkty, vlasy vám to oplatí a budou plné života.

4. Má smysl používat vlasovou výživu v podobě vlasových masek, oleje, krémy, zábaly a jiné?

Smysl to určitě má. Šampón, kondicionér ani jeden ze zmíněných přípravků nemá silnou regenerační schopnost. jako právě masky, oleje, krémy apod.. Ty hloubkově vyživují a dodávají vlasům potřebné vitamíny. Vlas posiluje a podporuje v růstu.

5. Je dobré měnit vlasovou péči?

Pokud máte oblíbený produkt, není nutné ho měnit. Regenerační účinky u vlasové kosmetiky se ukážou, až při dlouhodobém používání, nejdříve cca za tři měsíce. Měnit vlasovou kosmetiku doporučuji spíše, při změně ročního období. např. v létě můžeme přidat vlasovou péči s UV filtr a v zimě zase silnější výživu. Pokud nás začne trápit nějaký problém, typu svědění pokožky hlavy, nebo lupy, je ideální produkty obměnit.

6. Vysoušet si vlasy fénem?

Diskutabilní téma... Samozřejmě ideální by bylo, kdybychom nepoužívali fén, kulmy, žehličky a vlasy tak nevystavovaly vysokým teplotám, ačkoliv si myslím, že v některých případech, je lepší vlasy, a to zejména před spaním, vyfénovat. Doktor Tim Moore tvrdí že :"Schnutí vlasů na vzduchu trvá mnohem déle". Voda nabobtnává kutikulu, ta pak praská a vlasy se poškozují a zároveň doplňuje, že poškození vlasů vzniká v momentě, kdy se je snažíte upravovat ještě mokré.

7. Je správné chodit spát s mokrými vlasy?

Pokud si před spaním nevysušíte vlasy, můžete na to doplatit v podobě lámavosti vlasů, slepených vlasů v podobě vrabčího hnízda. Svědění - ekzémy nebo jiné kožní problémy, lupy, ale i breberky. Mokrý polštář je ideálním místem pro vznik bakterií vzhledem vlhkému a teplému prostředí.

Tohle je pár základních tipů, kterými se řídím. Doufám, že se vám článek líbil a byl vám alespoň trochu přínosný. :)

Budu ráda, když mi napíšete zajímavá témata o kterých by jste se rádi dozvěděli více.

Mějte se jako v květech!

Káťa